Звернення для батьків

Діти - це найбільше щастя для кожної родини!
Діти – це опора сім’ї, це майбутні трудівники й захисники рідної землі. На спокійну старість може розраховувати лише той, хто має дітей. Коли на схилі літ бачиш онуків і правнуків перед собою, то вже не так страшно вмирати, бо знаєш, що в них продовжується життя.
Дитина - це радість кожної родини!
Дітей треба пестити, приділяти їй велику увагу, віддавати тепло і ласку. Вихованню дітей слід приділяти велику увагу. І тут місія батька і матері як вихователів дуже відповідальна. На батьків постійно спрямовані довірливі погляди дітей. І тому для дорослих є справою честі гідно виконувати свій виховний обов’язок.
Дитина - це свято у вашому житті кожного дня!
Дуже вагомими в педагогічному потенціалі сім’ї є взаємини між батьком і матір’ю, на плечі яких повністю лягає не тільки створення виховної атмосфери в домі, а й усієї системи сімейного виховання. Справедливо кажуть у народі, що дітей виховує вся сім’я, але долю виховання вирішують батьки. Історія людського суспільства поклала на батьків головну відповідальність за виховання своїх дітей, за організацію життя родини, коронувавши їх як найперших і незамінних вихователів у житті кожної людини. Народна педагогіка на почесний п’єдестал поставила як вихователів і батька і матір. У сім’ї однаково важлива роль належить як батькові, так і матері. Слово батька для дитини має авторитетне значення. Батько й мати в українців мають спільну назву – батьки, подекуди – родичі, рідні. Матері й батькові відводиться найвища, авторитарна роль. Народ засуджує тих, хто не виконує своїх батьківських обов’язків.
Дитина - це ангелятко,
про яке потрібно завжди турбуватися!
Народження дитини несе велику радість для сім’ї. За народними уявленнями поява дитини на світ знаменується спалахом нової зірки, яка осяватиме її весь життєвий шлях.
Дитина - це любов...
Мати, мама, няня, ненька, матуся. Все найрідніше, найдорожче, наймиліше увібрало в себе це дивовижне, містке, сонячне слово, перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина. Рідна мати – перший педагог, від якого розпочався родовід вихователів та й самого виховання, і її ніким замінити не можна. Справжня мати нічого не пошкодує для своїх дітей. Вона ніколи не залишить дитину в біді, а тим більше не кине її напризволяще. Мати завжди зрозуміє дитину, завжди поспішить її на допомогу, не вагаючись віддасть останній шматок хліба, а за врятування дитини – навіть життя. Мати невтомно піклується про своїх дітей, навіть за таких нестерпних умов, “коли дітей тяжче годувати, ніж камінь глодати”. Любов матері до дитини найсильніша в світі. Однак в любові до дітей треба мати почуття міри, ніколи не впадати в нерозумну, сліпу любов, яка спотворює виховання, калічить дитину. Не мають рації й ті батьки, які вважають любляче ставлення до дітей слабістю вихователя, а на перше місце ставлять суворість, покарання. Такий орієнтир батька чи матері відчужує дітей, робить їх відлюдкуватими, потайливими і навіть жорстокими. Розумно люблять своїх дітей ті батьки, які ніжність не доводять до розпещеності, піклування – до потачок і потурання примхам, а вимогливість поєднують з повагою до особистості дитини.
Дитина - це скарб...
Народна педагогіка наголошує на великому значенні батьківського авторитету в родинному вихованні. Чим вищий авторитет батьків в очах дитини, тим сильніше вони впливають на формування її поведінки. Слова батька і матері стають для неї законом. Авторитет батьків визначається взаєминами між батьком і матір’ю, їхнім ставленням один до одного, вмінням користуватися батьківською владою і додержувати єдності у вимогах до дітей, громадським обличчям батьків, прагненнями, ставленням до дітей, усіх членів родини і до людей взагалі.
Дитина - промінчик сонця...
Діти поважають батьків вимогливих і справедливих, чуйних і уважних до дитячих потреб і запитів, тактовних і витриманих. Дорослі повинні бути для дітей авторитетом у великому і малому.



 ДИТИНА ТА КОМП'ЮТЕР

Увага! Інтернет!
 Детальніше http://teacher.at.ua/publ/uvaga_internet/26-1-0-19966

 Правила поведения в соцсетях: памятка для дочки
«Ребенка не должно быть в соцсетях, тем более, десятилетнего» - один из комментариев к моему тексту «Безопасный интернет: памятка для дочки». Я бы отчасти согласился с этим императивом, но…очень уж он запоздалый. 
Детальніше http://teacher.at.ua/publ/pravila_povedenija_v_socsetjakh_pamjatka_dlja_dochki/26-1-0-18570

Ученые: телевизор и монитор не портят зрение

Ученые из Огайо не нашли никакой связи между плохим зрением у молодых людей и теми, кто проводит большую часть времени перед компьютерами или телевизором. Так как исследование было бы незначимым, если замеры проводились бы в течение короткого срока — эксперимент потребовал 20-летнего наблюдения. Не влияет на зрение не только продолжительность пребывания возле экрана, но и расстояние от дисплея до глаз. 







Чому в дитинстві так важливо слухати казки?


Виявляється, не всі батьки усвідомлюють значення казок для дітей. У Великій Британії 25 % недавно опитаних батьків заявили, що вони не читають казки дітям у віці до п'яти років, тому що вони нічого їх не вчать, учать поганого або просто занадто страшні. Наприклад, одна із причин, через яку деякі батьки не читають своїм дітям казку «Три ведмеді», полягає в тому, що ця казка, на їхню думку, поволі вчить дітей того, що красти – це добре. Навряд чи. Швидше, трактувати закладений у ній зміст можна трохи інакше: не вдирайся в чужий дім, бо там може жити сім'я ведмедів. Або ж трактувати більш позитивним чином.






Як делікатно розпитати дитину про школу


Якщо ваші діти навчаються в молодших і середніх класах школи, імовірно, після уроків, коли вони приходять додому, ви з цікавістю ставите їм одне й те ж запитання: «Ну, як пройшов твій день у школі?». І, швидше за все, щодня отримуєте однозначну відповідь, таку як «чудово» або «добре», яка не каже вам ні про що. Але ж ви хочете знати все, що відбувається з дитиною під час шкільних занять, ви сподіваєтесь отримати від неї вичерпну інформацію! Або, принаймні, розгорнуте речення у відповідь.


Доктор Комаровский написал подробную инструкцию по гриппу и ОРВИ
Вот уж месяц, как в Украине свирепствует вирус гриппа типа H1N1, или так называемый свиной грипп, опасный осложнениями в виде пневмонии. А вместе с ним еще два не самых приятных штамма - швейцарский и пхукетский.
И хотя, по словам министра здравоохранения Александра Квиташвили, эпидемиологический порог не превышен и речь идет пока о сезонном всплеске заболевания, испытывать себя или своих детей на прочность все-равно не стоит.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Познайомтесь з ідеями, які ви можете включити в свій сімейний розпорядок

Перетворити свій будинок у 

НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР

1. Виділіть один і той же час і місце для щоденного виконання домашніх завдань. Вимикайте телевізор.
2. Знайте, що вивчає ваша дитина. Вивчіть щось нове самі.

3. Подбайте про те, щоб ваша дитина висипалася кожну ніч і досить добре снідала перед школою.

4. Залучайте членів своєї сім'ї до участі в громадських заходах, що доповнюють отримані в школі знання.

5. Дитина повинна знати, що ви чекаєте від неї старанності в навчанні.

Підтримуйте зв'язок зі ШКОЛОЮ

1. Інформуйте школу про потреби вашої дитини і про будь-які зміни в сімейних обставинах.
2. Встановіть і регулярно підтримуйте контакт з класним керівником вашої дитини.
3. Систематично перевіряйте: домашні завдання дитини, відвідуваність і успіхи в навчанні.

4. Реагуйте на всі повідомлення зі школи.

5. Беріть участь в шкільних зборах, заходах і зустрічах з учителями.

Допомагайте ШКОЛІ
1. Допомагайте вчителям знаходити індивідуальний підхід до вашої дитини.
2. Якщо ви не можете бути добровільним помічником у школі під час занять, дізнайтеся, яку допомогу ви можете надати вдома або у вихідні дні.
3. Якщо у вас є час, допомагайте класному керівнику.

4. Залучайте і навчайте інші сім'ї для формування групи активних батьків.

5. Допоможіть скласти і підтримувати список телефонів сімей учнів класу або список адрес електронної пошти.

СТАНЬТЕ активними батьками
1. Дізнайтеся, як функціонує шкільна система і як захищати інтереси всіх дітей.
2. Станьте членом комітетів або рад, відповідальних за прийняття рішень в школі.
3. Беріть активну участь в роботі батьківського комітету школи.

4. Займайтеся суспільною підтримкою освіти.

5. Будьте обізнані про закони з питань освіти.

6. Вивчайте літературу з педагогіки, психології та фізіології, що відповідає віку дитини.

Допомагайте зміцнити 

ЗВ'ЯЗОК ШКОЛИ З НАСЕЛЕННЯМ МІСТА

1. Сприяйте тому, щоб школа надавала сім'ям всіх учнів інформацію про шкільні ресурси.
2. Організуйте для вашої дитини можливість отримати досвід, який розширює кругозір, і культурний досвід. Надайте таку можливість іншим сім'ям та школі, де вчиться ваша дитина.
3. Дякуйте людям, організаціям, що підтримують освіту та школу.

4. Запрошуйте жителів міста на шкільні свята.

Чому для дітей КОРИСНІШЕ, щоб освітою займалася не тільки школа?
Чим більша частка участі сім'ї у навчанні дітей, тим більших успіхів ці діти досягають у школі, і в житті.

Як вирішити ПРОБЛЕМНІ СИТУАЦІЇ  у школі?

Батькам іноді необхідно поговорити з учителем з приводу успішності, міжособистісних відносин або труднощів у навчанні дитини. Більшість вчителів будуть раді спілкуванню з батьками і допомогти успішному навчанню вашої дитини.

Батьки – ПАРТНЕРИ В ОСВІТІ

У нашій школі батьків заохочують брати активну участь в навчанні дитини. Колектив працівників школи готовий допомогти батькам стати активними партнерами в освіті дітей.

ПЕРШ ніж іти на бесіду з учителем:

• Поговоріть зі своєю дитиною
• Задавайте дитині питання, щоб зрозуміти, що відбувається.
• Намагайтеся задавати «відкриті питання», такі як «Чому тобі важко?», «Розкажи мені, що сталося ...» «Яка допомога тобі потрібна?»

• Вислухайте точку зору дитини.

Робіть висновки і давайте оцінку ситуації тільки після бесіди з учителем!

ПОГОВОРІТЬ  з учителем

• Поясніть вчителю причину вашого занепокоєння і точку зору дитини.
• Схиляйтесь на висловлювання дитини.
• Задавайте питання, щоб краще зрозуміти шкільні правила.
• Вислухайте точку зору і рекомендації вчителя.

• Розробіть план спільних з учителем заходів, щоб дитина отримала однакову пораду і від вчителя, і від вас.

• Подумайте про те, що сказав учитель. Не поспішайте приймати рішення.

• Домовтеся зустрітися знову, щоб пересвідчитися в ефективності вжитих заходів.

Якщо проблема не буде вирішена,

ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ 

ДО АДМІНІСТРАЦІЇ ШКОЛИ

  (заступника директора або директора).

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА
• Знайте шкільні правила.
• Відвідуйте батьківські збори.
• Відвідуйте всі наради з приводу вашої дитини, на які вас запрошує школа.

• Зберігайте спокій, навіть якщо ви засмучені.

• Активно беріть участь у шкільному житті своєї дитини.

• Беріть участь у житті школи.

Приходьте в наш шкільний дім, телефонуйте (3-36-75), звертайтесь за електронною поштою: liceys@ukr.net

Давайте будувати успішну школу разом!

Немає коментарів:

Дописати коментар